Kraljevski zajtrk
Zjutraj naj bi jedli kot kralji, opoldan kot meščani in zvečer kot berači. Glavni kuhar Sandi nas je za zajtrk razveselil z zelenjavnimi omletami ter pečenimi jajčki s slanino.
Zjutraj naj bi jedli kot kralji, opoldan kot meščani in zvečer kot berači. Glavni kuhar Sandi nas je za zajtrk razveselil z zelenjavnimi omletami ter pečenimi jajčki s slanino.
Oratorij je prostočasno počitniško dogajanje za otroke in poteka v mnogih slovenskih župnijah, tako se odvija tudi v Rogaški Slatini ta teden. Oratorije povezuje glavni junak, ki se v obliki zgodbe predstavi udeležencem in letos je to zgodba o Ostržku ter slogan »Zdaj gre zares«.
Za stanovalce skupin Mavrica in Modrijani smo pripravili druženje ob sladoledu na terasi. Hladna osvežitev ob zelo vročih dneh prija, še posebej, če zraven zapojejo domski pevci in zaposleni.
Ružica Šket nam je tokrat pobližje predstavila angela varuha, ki ga imamo od rojstva in kjerkoli se nahajamo, je z nami.
Sredino nordijsko hojo smo pričeli z malo teorije in nadaljevali z veliko prakse. Jutro je bilo čudovito, napovedoval se je vroč dan, a za pohode imamo v Rogaški Slatini veliko sence.
Odpeljali in sprehodili smo se do zdraviliškega parka, da si pobliže ogledamo kako napreduje poletje v Rogaški Slatini.
Karaoke je beseda oblikovana iz dveh Japonskih besed ”Kara”, ki izhaja iz besede Karappo (prazno) in ”Oke”, ki je krajšava za Okesutura (orkester). Torej bi po slovensko lahko rekli, da karoke pomenijo prazen orkester.
Praznovanje Aninega v Pegazovem domu poteka vsako leto nekoliko drugače.
Beseda palačinka izhaja iz romunščine in ima svoj koren v latinski besedi placenta, ki pomeni pecivo. V slovenščino smo besedo, podobno kot češčina in hrvaščina, prevzeli preko madžarščine, kjer ji pravijo palacsinta.
Gospa Ružica Šket ima opravljeno angelsko akademijo in nam je navdušujoče predstavila kako nam lahko angeli v vsakdanjem življenju pomagajo.