Pegazovo pleme in pustni karneval v Pegazu
Pustni torek v Pegazu je potekal v znamenju smeha, pustnih norčij ter v mamljivih vonjavah sveže pečenih krofov.
Pustni torek v Pegazu je potekal v znamenju smeha, pustnih norčij ter v mamljivih vonjavah sveže pečenih krofov.
“Zakaj otrokom brati ali pripovedovati pravljice? Zakaj starejšim brati ali pripovedovati pravljice?«, se morda kdo sprašuje. Pravljica je most med otrokom in odraslim, most med svetom realnosti, v katerem živimo odrasli, in svetom domišljije, v katerem živi otrok. Takšne lepe mostove smo gradili danes v torek, 26. februarja na mednarodni dan pripovedovanja pravljic.
Danes 26.2.2019 je v Pegazovem domu potekala predstavitev poklicev, ki jih zaposleni v domu opravljajo.
V Pegazu si znamo preproste dneve narediti posebne. Doslej smo obeležili kar nekaj tematskih dni: italijanski dan, mehiški, dalmatinski. Tokrat smo se odločili, da se sprehodimo še južneje- v Bosno. Njihova kuhinja je znana po mešanici zahodnih in vzhodnih vplivov.
Danes debatna urica na malce drugačen način. Najprej sprehod po sončni Rogaški Slatini in kavica v Pegazu.
Renato Petek je akustik pri Neurothu in pokriva različne firme proizvajalcev slušnih aparatov, ki jih uporabljajo naši stanovalci.
Vsako leto nas obiščejo kurenti društva Spomin.
Ob Prešernovem dnevu nas je obiskal harmonikar Jakob iz Glasbene šole. Njegovo igranje je ob kulturnem prazniku razveselilo stanovalce.
Zelo zanimivo predavanje je potekalo pod okriljem naše prostovoljke Renata Kuraj. Po poklicu je veterinarski tehnik. Zaupala nam je, kar nekaj zanimivosti o živalih. Med drugim, da uporabljajo prašiče za iskanje tartufov in da imajo prašiči podobno anatomsko sestavo, kot ljudje. Pepič je povedal, da je sodeloval pri več, kot 1000 kolinah.
V lanskem letu jih ni bilo in smo jih pogrešali…Ni čudno, kajti Šempetrani predstavljajo nekaj edinstvenega, nekaj, kar lahko doživimo samo z njimi.